Moda na bycie fit to nie bajka – jak utrzymać kondycję swojego ciała?

Cze 11, 2018 | Marketing Sieciowy, Souvre

Nie ma wątpliwości, że ludzie w XXI wieku oszaleli na punkcie bycia fit. Często nawet podporządkowują swoje życie codziennym czynnościom z tym związanym. Najważniejszy jednak jest umiar i odpowiednie dozowanie ćwiczeń i diety. Nie wolno popadać w paranoje bo inaczej zdrowy styl życia przemienia się w codziennie katusze, a to już wcale nie jest zgodne z zasadą bycia fit.

niezdrowa żywnośćTrendy ulegają ciągłej zmianie. Człowiek inaczej patrzy na świat. Zupełnie inaczej podchodzimy teraz do tego,  co jemy, jak spędzamy wolny czas, w porównaniu z codziennym funkcjonowaniem jeszcze 20 lat temu. Ludzie są bardziej świadomi swojego ciała i chcą żeby służyło im przez wiele lat. Kilkanaście lat temu nie było za dużego wyboru jeśli chodzi o produkty żywieniowe. Nie było dostępu do zaawansowanych informacji na temat diet czy chociażby siłowni. Nie było też fastfoodów i mnóstwa przetworzonej żywności, która niestety w większości przypadków wpędza ludzi w wir niezdrowego trybu życia. Z jednej strony można powiedzieć, że kiedyś było lepiej, szczególnie pod względem żywności. Stawiało się bowiem na produkty naturalne, jak zboża, jaja, mięso, mleko ale tylko dlatego, że nie było innych pokus.

W momencie kiedy nastał światowy bum na fastfoody i żywność modyfikowaną genetycznie, ruszyła cała machina, która dała ludziom do wyboru mnóstwo niezdrowych składników ale takich, dostępnych praktycznie na każdym kroku i oczywiście bardzo smacznych (dzięki setkom ulepszaczy). Kto by się nie skusił? Niestety tak właśnie się stało, większość pokochała fastfoody zastępując zdrową żywność. Jednak w ciągu ostatnich 2-3 lat zauważa się znaczącą poprawę w środowisku gastronomicznym oraz zmianę poglądów społeczeństwa na temat śmieciowego jedzenia.

Następuje tendencja wzrostowa jeśli chodzi o zainteresowanie żywnością ekologiczną. Coraz więcej restauracji korzysta ze zdrowych produktów i promuje healthy lifestyle. Moda a bycie fit przyszła również dzięki celebrytom, którzy chętnie lansują swoje sposoby trzymania diet czy treningów w social media. Dzięki temu coraz szersze społeczności zaczynają się tym interesować i przez to zwiększać świadomość nie tylko swoją ale i najbliższego otoczenia. Teraz być fit to znaczy zdrowo się odżywiać czy właśnie aktywnie spędzać czas.

Nie trudno zauważyć, że w ciągu ostatniego dziesięciolecia liczba osób otyłych gwałtownie wzrosła i niestety ciągle rośnie. A to wszystko przez kombinacje śmieciowego jedzenia z brakiem ruchu i siedzącego trybu życia. Teraz, kiedy tendencja się odwróciła, w jak najszybszym tempie ludzie starają się schudnąć i być fit. Ale co to tak naprawdę znaczy?

Być fit to nie tylko dbać o swoje ciało stosując różnego rodzaju diety. To sposób życia, który zaczyna się w kuchni, a kończy na aktywności fizycznej.

To właśnie w szczególności aktywność fizyczna sprawia, że moda na bycie fit coraz bardziej się rozpowszechnia. Nie trzeba koniecznie biegać maratonów czy codziennie podnosić tony ciężarów na siłowni aby być fit. Wystarczy rozsądne podejście do swoich możliwości, a przede wszystkim robienie tego, co się naprawdę lubi. Jeśli nie kręci Cię bieganie, po prostu tego nie rób. Wolisz rolki czy rower? Proszę bardzo, już masz odpowiedź na swoje bolączki. Staraj się jak najwięcej ruszać i zamienić chociażby jazdę autobusem na spacer czy właśnie rower. Nie katuj się na siłowni, jeśli nie sprawia Ci to przyjemności. W byciu fit chodzi przede wszystkim o zadowolenie z życia. Każdy z nas ma swoją granice. Ważne, żeby ją odnaleźć i bez powodu nie przekraczać. Dlatego warto poszukać swojej komfortowej przestrzeni wokół aktywności fizycznej i nie popadać w paranoję.

Nie oszukujmy się – dieta w byciu fit również ma znaczenie. Ale nie ta drakońska, bezglutenowa i beztłuszczowa. Można odżywiać się zdrowo ale równocześnie trzeba wiedzieć jak to robić. Niestety spożywanie samych warzyw nie wystarczy. Osoby,  które trzymają się diety często zapominają o spożywaniu tłuszczy, które powinny stanowić od 10 do 30% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Tłuszcz odgrywa znaczącą rolę w organizmie człowieka ponieważ odpowiada chociażby za produkcję hormonów. W byciu fit wcale nie chodzi o omijanie tłuszczy, tylko o spożywanie nadmiernych ilości kalorii.

Kolejna rzecz w byciu fit wcale nie oznacza niejedzenie. Wręcz przeciwnie. Powinniśmy się trzymać przynajmniej 5 posiłków dziennie, zbilansowanych, bogatych w witaminy, tłuszcze i węglowodany. Wszystko zależy od tego, jaki tryb życia prowadzimy i ile chcemy schudnąć. Nasze ciało potrzebuje kalorii jak i wszelkich innych makroskładników. Nie zapominaj, że odżywiasz wszystkie swoje organy wewnętrzne ale przede wszystkim mózg. Bycie fit oznacza zdrowe odżywianie, a nie drakońską dietę. Pamiętaj również i o tym.

W ostatnim czasie pojawiło się również wiele produktów o działaniu wzmacniającym. Suplementy diety wcale nie są takie straszne jak mogłoby się wydawać. Szczególnie jeśli w ich skład wchodzą naturalne składniki. Tak jak w przypadku suplementów oferowanych przez firmę Souvre – bogatych w kolagen naturalny, witaminę E czy glony morskie.

Piękna Skóra SouvreSouvre piękna skóra jest suplementem diety, który zawiera w sobie składniki odżywcze pochodzenia naturalnego w tym właśnie kolagen, witaminę E oraz jod. Jod pomaga zachować prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, układu nerwowego oraz zdrową skórę, a witami E wspiera ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym. Jest to jeden z niewielu, wytwarzanych obecnie suplement diety, którego kolagen (czyli proteiny) wyizolowano bezpośrednio ze skór rybich. Powyższa mieszanina zamykana jest w kapsułki z rybiej żelatyny.

W jaki sposób działa suplement diety Piękna Skóra Souvre?

Kolagen pielęgnuje skórę od wewnątrz, czyniąc ją elastyczną i sprężystą. Poza tym pomaga w utrzymaniu prawidłowej struktury skóry. Witamina E za to wspiera ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym, a jod pomaga zachować prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, układu nerwowego oraz zdrową skórę.

Zaleca się przyjmować 2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku. Nie wolno przekraczaj zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Pamiętaj, że suplement diety to nie jest substytut zróżnicowanej diety – ma on jedynie wspomagać niektóre procesy. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.

Składniki aktywne Piękna Skóra Souvre to ważne elementy tego suplementu diety.

Po pierwsze kolagen naturalny, który bezpośrednio odpowiada za kondycję skóry. Kolagen stanowiący główny składnik Piękna Skóra Souvre jest liofilizatem unikalnego w skali światowej hudratu tropokolagenu ze skór rybich, niemal identycznych z ludzkimi.

Witamina E za to jest najlepiej poznanym i bardzo skutecznym przeciwutleniaczem, dlatego występuje w wielu suplementach diety. Tutaj zastosowano witaminę E pochodzenia naturalnego jakim są ziarna soi, które wykazują wysoką aktywność biologiczną. Witamina E chroni przed degeneracją najważniejszego bastionu młodości jakim jest kod genetyczny komórek skóry. Stąd też witaminę E uważa się za istotny składnik hamujący proces starzenia się.

Ostatni bardzo ważny składnik suplementu diety Piękna Skóra to glony morskie. Pozyskiwane są z czystych wód Archipelagu Brehat u wybrzeży Francji. Algi te zawierają wysoką zawartość jodu i przez to mają znamienny wpływ na tarczycę i pomaga w jej prawidłowym funkcjonowaniu. Ponadto job wpływa na utrzymanie właściwej struktury skóry oraz metabolizmu energetycznego.

Kondycja Twojego ciała zależy od balansu między zdrową dietą, a aktywnością fizyczną. Wszelkie suplementy mają tylko pomóc Twojemu organizmowi przyspieszyć pewne procesy przemiany materii.

Bycie fit to kompromis, do którego każdy powinien dojść sam 😊

Zacznij szukać swojej drogi do zdrowego stylu życia.

ikona loga kierunek lider

 

Jeżeli uważasz, że powyższy artykuł był wartościowy, to POLUB i UDOSTĘPNIJ!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 sposoby zarabiania z Souvre

    3 sposoby zarabiania z Souvre – sprawdź, jak łatwo możesz się wzbogacić. Po pierwsze zacznij oszczędzać! Produkty Souvre zaczynają cieszyć się na rynku coraz większą popularnością. To nie tylko dzięki ich świetnemu działaniu ale przede wszystkim dzięki...

czytaj dalej

Jak zarabiać z Souvre?

Souvre to jedna z tych firm, działająca w ramach marketingu społecznościowego, która daje swoim Klientom szerokie spektrum możliwości i odpowiada na pytanie jak zarabiać dodatkowe pieniądze poprzez oszczędzanie, dorabianie oraz zarabianie.  Dziś postaram się...

czytaj dalej

Kontakt

Masz Pytania? Napisz!

Podziel się